March 5th, 2018

**Please note the fixtures for Aldridge, Keogh & Dowling Cups are round 3  fixtures with round 2 scheduled to be played on Bank Holiday Monday 19th March.**

Thursday 8th March

2018 Keogh Cup Section B Round 3

Venue: Ballyteague, Ballyteague V Monasterevan  20:00,  Ref: Thomas Smyth

Friday 9th March

2018 Dowling Cup Section C Round 3

Venue: St Laurence’s, St Laurence’s V Naas  20:00,  Ref: Stephen Foley

Saturday 10th March  

2018 Aldridge Cup Section A Round 3

Venue: St Laurence’s, St Laurence’s V Leixlip 16:00,  Ref: Niall Colgan

Venue: Castledermot, Castledermot V Round Towers 16.00,  Ref: Owen Murphy

2018 Aldridge Cup Section B Round 3

Venue: Eadestown, Eadestown V Johnstownbridge 16:00,  Ref: Peter Horan

Venue: Maynooth, Maynooth V Carbury 16:00,  Ref: Michael Malone

2018 Aldridge Cup Section C Round 3

Venue: Celbridge, Celbridge V Sarsfields 14:00,  Ref: Sham Moran

Venue: Raheens, Raheens V Clane 16:00,  Ref: Alan Archbold

2018 Aldridge Cup Section D Round 3

Venue: Athy, Athy V Kilcock 16:00,  Ref: Barry Moore

Venue: Naas, Naas V Confey GAA 16:00,  Ref: Declan Peppard

2018 Keogh Cup Section A Round 3

Venue: Ballymore Eustace, Ballymore Eustace V Rathangan 16:00,  Ref: Fintan Barrett

Venue: Suncroft GFC, Suncroft V Ellistown 16:00,  Ref: Fergal Barry

2018 Keogh Cup Section B Round 3

Venue: Clogherinkoe, Clogherinkoe V Moorefield 2 16:00,  Ref: Paddy McDermott

2018 Keogh Cup Section C Round 3

Venue: Straffan, Straffan V Kill 16:00,  Ref: Tim O Sullivan

Venue: Sean Tierney Park, Allenwood V St Kevin’s 16:00,  Ref: Liam Herbert

2018 Keogh Cup Section D Round 3

Venue: Sallins, Sallins V Nurney 16:00,  Ref: john Enright

2018 Dowling Cup Section A Round 3

Venue: Rheban, Rheban V Ballykelly 16:00,  Ref: Frank Delaney

Venue: Cappagh, Cappagh V Rathcoffey 16:00,  Ref: Noel Reilly

2018 Dowling Cup Section B Round 3

Venue: Castlemitchell GFC, Castlemitchell V Milltown 16:00,  Ref: David Coady

Venue: Robertstown, Robertstown V Caragh 16:00,  Ref: John Knight

2018 Dowling Cup Section C Round 3

Venue: Celbridge, Celbridge V Round Towers 15:30,  Ref: John McLoughlin

Venue: St Laurence’s, St Laurence’s V Naas 17:30,  Ref: Stephen Foley

Sunday 11th March

Manguard Plus Minor Football League Div. 1

Venue: Eadestown, Eadestown V Clane 11:30,  Ref: Jack O Connell

Venue: Moorefield, Moorefield V Aylmer Gaels 11:30,  Ref: John Knight

Venue: Naas, Naas V Carbury 11:30,  Ref: Jack Doyle

Venue: Sarsfields GAA Club, Sarsfields V Maynooth 11:30,  Ref: Billy O’Connell

Manguard Plus Minor Football League Div. 2

Venue: Kilcullen, Kilcullen V Kilcock 11:30,  Ref: Frank Delaney

Venue: Celbridge, Celbridge V Athy 11:30,  Ref: John Cribben

Venue: Sallins, Sallins V Balyna 11:30,  Ref: Patrick Moore

Venue: St Laurence’s, St Laurence’s V Round Towers 11:30,  Ref: Kieran Harris

Manguard Plus Minor Football League Div. 3

Venue: Leixlip, Leixlip V Fr.Prendergast Gaels 11:30,  Ref: Tim O Sullivan

Venue: Raheens, Raheens V Ballymore Eustace 11:30,  Ref: Alan Archbold

Venue: Rathangan, Rathangan V Castledermot 11:30,  Ref: Thomas Smyth

Venue: TMH GAA Grounds, Two Mile House V Newtown Gaels 11:30,  Ref: Declan Peppard

Manguard Plus Minor Football League Div. 4A

Venue: Ellistown, Ellistown V Rheban /Grange  11:30,  Ref: Lee Moore

Venue: St Edwards, St Edwards V Castlemitchell 11.30,  Ref: John Mc Loughlin

Manguard Plus Minor Football League Div. 4B

Venue: Milltown, Milltown V St Kevin’s 11:30,  Ref: Robert Kennedy

Venue: TBC, Killard V Athgarvan 11:30,  Ref: Liam Herbert

Wednesday 14th March

2018 Under 20 Football Competition Div1 Semi Finals

Venue: Naas, Naas V Clane 20:00,  Ref: Liam Herbert

Venue: Maynooth, Maynooth V Sarsfields 20:00,  Ref: Sham Moran

2018 Under 20 Football Competition Div2 Semi Finals

Venue: Eadestown, Eadestown V Aylmer Gaels 20:00,  Ref: Alan Archbold

Venue: Celbridge, Celbridge V St Laurence’s 20:00,  Ref: Eamonn Kelly

Share post: