June 22nd, 2021

Tuesday 22nd June

U17 Hurling Division 1
Venue: TBC, (Round 3), Naomh Mhuire V Celbridge 18:45, Ref: Fergus Devereux
Venue: Maynooth, (Round 3), Maynooth V Naas 18:45, Ref: PJ Cummins

U17 Hurling Division 2
Venue: TBC, (Round 3), Western Gaels V Kilcock 18:45, Ref: Conor Daly
Venue: Coill Dubh, (Round 3), Coill Dubh V St Brendans 18:45, Ref: Killian Jones

U17 Hurling Division 3
Venue: Cappagh, (Round 3), Cappagh V Two Mile House 18:45, Ref: Thomas Smyth
Venue: St Laurence’s, (Round 3), St. Laurence’s GAA V St. Columbas 18:45, Ref: Matthew Redmond

U13 Hurling Division 1
Venue: EOCC Donore, (Round 2), Eire og Corra Choill V Clane 18:45, Ref: Fergus Devereux
Venue: Naas, (Round 2), Naas V Maynooth 18:45, Ref: Anthony Herbert
Venue: Sallins, (Round 2), Sallins V Ardclough 18:45, Ref: TBC

U13 Hurling Division 2
Venue: Moorefield, (Round 2), Moorefield V St cocas 18:45, Ref: Niall Colgan
Venue: Leixlip, (Round 2), Leixlip V Sarsfields 18:45, Ref: Tim O’Sullivan
Venue: Celbridge, (Round 2), Celbridge V Coill Dubh 18:45, Ref: TBC

U13 Hurling Division 3 Group A
Venue: Kilcullen, (Round 2), Kilcullen V Confey GAA 18:45, Ref: Ken Doyle
Venue: St Laurence’s, (Round 2), St. Laurence’s GAA V Maynooth 18:45, Ref: TBC

U13 Hurling Division 3 Group B
Venue: Kill, (Round 2), Kill V Celbridge 18:45, Ref: TBC
Venue: Round Towers GFC, (Round 2), Round Towers GAA Club Kildare Town V Broadford 18:45, Ref: David Coady

Wednesday 23rd June

U15 Hurling Division 1
Venue: TBC, (Round 2), St cocas V Clane 18:45, Ref: Fergus Devereux
Venue: Maynooth, (Round 2), Maynooth V Ardclough 18:45, Ref: Killian Jones

U15 Hurling Division 2 Group A
Venue: St Laurence’s, (Round 2), St. Laurence’s GAA V Naas 18:45, Ref: Matthew Redmond
Venue: TBC, (Round 2), Broadford V Celbridge 18:45, Ref: TBC

U15 Hurling Division 2 Group B
Venue: Leixlip, (Round 2), Leixlip V Eire Og Corra Choill 18:45, Ref: John McLoughlin
Venue: Coill Dubh, (Round 2), Coill Dubh V Moorefield 18:45, Ref: Alan Lagrue

U15 Hurling Division 3 Group A
Venue: Round Towers GFC, (Round 2), Round Towers GAA Club Kildare Town V Sallins 18:45, Ref: Brian Kearney
Venue: Confey, (Round 2), Confey GAA V Maynooth 18:45, Ref: PJ Cummins

U15 Hurling Division 3 Group B
Venue: Kill, (Round 2), Kill V Sarsfields 18:45, Ref: Dermot Clancy
Venue: TBC, (Round 2), St Cocas V Two Mile House 18:45, Ref: Conor Daly

Thursday 24th June

U12 Football Division 1
Venue: Sarsfields GAA Club, (Round 2), Sarsfields V Maynooth 18:45, Ref: David Houlihan
Venue: Conneff Park, (Round 2), Clane V Castledermot 18:45, Ref: Alan Archbold
Venue: Moorefield, (Round 2), Moorefield V Naas 18:45, Ref: TBC

U12 Football Division 2
Venue: Kilcock Main Pitch, (Round 2), Kilcock V Balyna 18:45, Ref: Sham Moran
Venue: Celbridge, (Round 2), Celbridge V Kill 18:45, Ref: Matthew Redmond
Venue: Kilcullen, (Round 2), Kilcullen V St. Laurence’s GAA 18:45, Ref: Damien Whelan

U12 Football Division 3 Group A
Venue: Athy, (Round 2), Athy V Suncroft GFC 18:45, Ref: Stephen Foley
Venue: Moorefield, (Round 2), Moorefield V Round Towers GAA Club Kildare Town 18:45, Ref: Paddy Mc Dermott

U12 Football Division 3 Group B
Venue: Two Mile House GAA Grounds, (Round 2), Two Mile House V Leixlip 18:45, Ref: Frank Delaney
Venue: Conneff Park, (Round 2), Clane V Sallins 18:45, Ref: Killian Jones

U12 Football Division 3 Group C
Venue: Sarsfields GAA Club, (Round 2), Sarsfields V Miltown 18:45, Ref: Keenan Jacob
Venue: Raheens, (Round 2), Raheens V Naas 18:45, Ref: TBC

U12 Football Division 4 Group A
Venue: Eadestown, (Round 2), Eadestown V St Kevin’s 18:45, Ref: Jack Doyle
Venue: Rathangan, (Round 2), Rathangan V Ellistown 18:45, Ref: Jack O Connell

U12 Football Division 4 Group B
Venue: St Edwards, (Round 2), St Edwards V Ballymore Eustace 18:45, Ref: Patrick Moore

U12 Football Division 5 Group A
Venue: Kilcock Main Pitch, (Round 2), Kilcock V Caragh 18:45, Ref: Tim O Sullivan
Venue: Confey, (Round 2), Confey GAA V St Edwards 18:45, Ref: P.j. Cummins

U12 Football Division 5 Group B
Venue: Sarsfields GAA Club, (Round 2), Sarsfields V Robertstown 18:45, Ref: TBC
Venue: Sean Tierney Park, (Round 2), Allenwood GFC V Naas 18:45, Ref: john enright

U12 Football Division 6 Group A
Venue: Monasterevan, (Round 2), Monasterevan V Castlemitchell 18:45, Ref: Ken Doyle
Venue: Moorefield, (Round 2), Moorefield V Rheban 18:45, Ref: Conor Daly

U12 Football Division 6 Group B
Venue: Cappagh, (Round 2), Cappagh V Ballyteague 18:45, Ref: Thomas Colgan
Venue: Celbridge, (Round 2), Celbridge V Sallins 18:45, Ref: Fergus Devereux
Venue: Kill, (Round 2), Kill V Kildangan 18:45, Ref: Joe Dooley

Friday 25th June

U17 Football Division 1
Venue: Naas, (Round 3), Naas V Maynooth 18:45, Ref: Anthony Herbert
Venue: Raheens, (Round 3), Raheens V Celbridge 18:45, Ref: Ken Doyle

U17 Football Division 2
Venue: Kilcock Main Pitch, (Round 3), Kilcock V Athy 18:45, Ref: Peter Farrell
Venue: Eadestown, (Round 3), Eadestown V St. Laurence’s GAA 18:45, Ref: Jack Doyle
Venue: Leixlip, (Round 3), Leixlip V Round Towers GAA Club Kildare Town 18:45, Ref: Sham Moran

U17 Football Division 3A
Venue: TBC, (Round 3), Fr.Prendegast Gaels V O’Tooles 18:45, Ref: Stephen Foley
Venue: Rathangan, (Round 3), Rathangan V Castlemitchell 18:45, Ref: Thomas Smyth

U17 Football Division 3B
Venue: Miltown, (Round 3), Miltown V Carbury 18:45, Ref: Billy O Connell
Venue: TBC, (Round 3), Newtown Gaels V Clane 18:45, Ref: Alan Smullen

U17 Football Division 4
Venue: Aylmer Gaels, (Round 3), Aylmer Gaels V Confey GAA 18:45, Ref: Colin Kearney
Venue: TBC, (Round 3), Abbey Rangers V Oliver Plunkett’s 18:45, Ref: David Houlihan
Venue: Sallins, (Round 3), Sallins V Kill 18:45, Ref: John Mc Loughlin

U17 Football Division 5A
Venue: Suncroft GFC, (Round 3), Suncroft GFC V Athgarvan 18:45, Ref: Damien Whelan
Venue: St Edwards, (Round 3), St Edwards V St Kevin’s 18:45, Ref: Patrick Moore

U17 Football Division 5B
Venue: Maynooth, (Round 3), Maynooth V Celbridge 18:45, Ref: Liam Herbert
Venue: Cappagh, (Round 3), Cappagh V Sarsfields 18:45, Ref: Noel Mc Kenna

Sunday 27th June

U13 Hurling Division 1
Venue: Naas, (Round 3), Naas V Sallins 10:30, Ref: Noel Mc Kenna
Venue: Conneff Park, (Round 3), Clane V Ardclough 10:30, Ref: Anthony Herbert
Venue: EOCC Donore, (Round 3), ire g Corra Choill V Maynooth 10:30, Ref: John Mc Loughlin

U13 Hurling Division 2
Venue: Leixlip, (Round 3), Leixlip V Celbridge 18:45, Ref: Fergus Devereux
Venue: TBC, (Round 3), St cocas V Coill Dubh 18:45, Ref: P.j. Cummins
Venue: Moorefield, (Round 3), Moorefield V Sarsfields 18:45, Ref: Niall Colgan

U13 Hurling Division 3 Group A
Venue: Kilcullen, (Round 3), Kilcullen V St. Laurence’s GAA 10:30, Ref: Owen Murphy
Venue: Confey, (Round 3), Confey GAA V Maynooth 10:30, Ref: Killian Jones

U13 Hurling Division 3 Group B
Venue: South Kildare Hurling, (Round 3), South Kildare Hurling V Kill 10:30, Ref: Billy O Connell
Venue: Celbridge, (Round 3), Celbridge V Round Towers GAA Club Kildare Town 10:30, Ref: Noel Mc Kenna

Tuesday 29th June

U17 Hurling Division 2
Venue: Kilcock Main Pitch, (Round 4), Kilcock V Coill Dubh 18:45, Ref: Patrick Moore
Venue: TBC, (Round 4), Broadford V Western Gaels 18:45, Ref: P.j. Cummins

U13 Hurling Division 1
Venue: Sallins, (Round 4), Sallins V ire g Corra Choill 18:45, Ref: John Mc Loughlin
Venue: Maynooth, (Round 4), Maynooth V Clane 18:45, Ref: Killian Jones
Venue: Ardclough, (Round 4), Ardclough V Naas 18:45, Ref: Anthony Herbert

U13 Hurling Division 2
Venue: Celbridge, (Round 4), Celbridge V Moorefield 18:45, Ref: Matthew Redmond
Venue: Sarsfields GAA Club, (Round 4), Sarsfields V St cocas 18:45, Ref: Niall Colgan
Venue: Coill Dubh, (Round 4), Coill Dubh V Leixlip 18:45, Ref: Noel Mc Kenna

U13 Hurling Division 3 Group B
Venue: Round Towers GFC, (Round 4), Round Towers GAA Club Kildare Town V South Kildare Hurling 18:45, Ref: David Coady
Venue: TBC, (Round 4), Broadford V Celbridge 18:45, Ref: Thomas Smyth

Wednesday 30th June

U15 Football Division 1 Group A
Venue: St Laurence’s, (Round 2), St. Laurence’s GAA V Sarsfields 18:45, Ref: Barry Moore
Venue: Round Towers GFC, (Round 2), Round Towers GAA Club Kildare Town V Moorefield 18:45, Ref: Lee Moore

U15 Football Division 1 Group B
Venue: Leixlip, (Round 2), Leixlip V Maynooth 18:45, Ref: Killian Jones
Venue: Conneff Park, (Round 2), Clane V Naas 18:45, Ref: Matthew Redmond

U15 Football Division 2 Group A
Venue: Aylmer Gaels, (Round 2), Aylmer Gaels V Athy 18:45, Ref: Alan Lagrue
Venue: Castlemitchell GFC, (Round 2), Castlemitchell V Miltown 18:45, Ref: Ryan Moran

U15 Football Division 2 Group B
Venue: Kilcock Main Pitch, (Round 2), Kilcock V Celbridge 18:45, Ref: TBC

U15 Football Division 3 Group A
Venue: Raheens, (Round 2), Raheens V Balyna 18:45, Ref: Jack O Connell
Venue: TBC, (Round 2), Newtown Gaels V St Edwards 18:45, Ref: Thomas Smyth

U15 Football Division 3 Group B
Venue: Conneff Park, (Round 2), Clane V Naas 18:45, Ref: john enright
Venue: TBC, (Round 2), Abbey Rangers V Ellistown 18:45, Ref: TBC

U15 Football Division 3 Group C
Venue: Two Mile House GAA Grounds, (Round 2), Two Mile House V Kilcullen 18:45, Ref: David Houlihan
Venue: Suncroft GFC, (Round 2), Suncroft GFC V Eadestown 18:45, Ref: Damien Whelan

U15 Football Division 4 Group A
Venue: Maynooth, (Round 2), Maynooth V Rathangan 18:45, Ref: P.j. Cummins
Venue: Kill, (Round 2), Kill V Castledermot 18:45, Ref: Joe Dooley

U15 Football Division 4 Group B
Venue: Sallins, (Round 2), Sallins V Leixlip 18:45, Ref: Owen Murphy
Venue: Cappagh, (Round 2), Cappagh V St Kevin’s 18:45, Ref: Peter Farrell

U15 Football Division 5
Venue: TBC, (Round 2), Fr.Prendegast Gaels V Sarsfields 18:45, Ref: Alan Archbold
Venue: Celbridge, (Round 2), Celbridge V Athgarvan 18:45, Ref: John Mc Loughlin

U15 Football Division 6
Venue: Balyna, (Round 2), Balyna V Kilcock 18:45, Ref: TBC
Venue: Moorefield, (Round 2), Moorefield V Confey GAA 18:45, Ref: Keenan Jacob

 

Copyright © 2021 GAA. All rights reserved. No use or reproduction permitted without formal written license from the copyright holder.

Share post: