June 2nd, 2021

Monday 7th June 

2020 U12 Seanie Barber Division 1 ET 2X10 Minutes if Required. 

(Shield Semi Final), Venue: Maynooth, Maynooth V Naas18:30, Ref: Michael Malone 

(Final), Venue: Kilcullen, Kilcullen V Sarsfields18:30, Ref: Jack O Connell 

2020 U12 Seanie Barber Division 2 ET 2X10 Minutes if Required. 

(Shied semi Final), Venue: Sallins, Sallins V Kilcock18:30, Ref: Ken Doyle 

(Shied semi Final), Venue: Celbridge, Celbridge V Moorefield18:30, Ref: John Mc Loughlin 

(Final), Venue: Kill, Kill V Naas18:30, Ref: P.j. Cummins 

2020 U12 Seanie Barber Division 3 ET 2X10 Minutes if Required. 

(Shield Final), Venue: St Laurence’s, St. Laurence’s GAA V Two Mile House18:30, Ref: John Knight 

(Final), Venue: Round Towers GFC, Round Towers GAA Club Kildare Town V Leixlip18:30, Ref: john enright 

2020 U12 Seanie Barber Division 4 ET 2X10 Minutes if Required. 

(Shield Final), Venue: St Kevin’s, St Kevin’s V Caragh18:30, Ref: Peter Farrell 

(Final), Venue: Paddy Martin Memorial Park, Ellistown V Rathangan18:30, Ref: Eoghan Fitzpatrick 

2020 U12 Seanie Barber Division 6 Semi Finals ET 2X10 Minutes if Required. 

Venue: Robertstown, Robertstown V Clane18:30, Ref: James Callan 

Venue: Moorefield, Moorefield V Naas18:30, Ref: Fintan Barrett 

 

Tuesday 8th June 

2020 U14 Football Division 1 ET 2X10 Minutes if Required. 

(Shied semi Final), Venue: Maynooth, Maynooth V Naas18:30, Ref: Michael Malone 

(Semi Final), Venue: Sarsfields GAA Club, Sarsfields V Moorefield18:30, Ref: Alan Archbold 

2020 U14 Football Division 2 ET 2X10 Minutes if Required. 

(Shield Final), Venue: Carbury, Carbury V Castlemitchell18:30, Ref: Alan Smullen 

(Final), Venue: Leixlip, Leixlip V Athy18:30, Ref: Fergus Devereux 

2020 U14 Football Division 3 ET 2X10 Minutes if Required. 

(Shied Final), Venue: Rathangan, Rathangan V Abbey Rangers18:30, Ref: Ken Doyle 

(Final), Venue: Eadestown, Eadestown V Aylmer Gaels18:30, Ref: Frank Delaney 

2020 U14 Football Division 4A ET 2X10 Minutes if Required. 

(Shied Final), Venue: Naas, Naas V Castledermot18:30, Ref: Joe Dooley 

(Final), Venue: St Edwards, St Edwards V Maynooth18:30, Ref: Sham Moran 

2020 U14 Football Division 4B ET 2X10 Minutes if Required. 

(Shied Final), Venue: Cappagh, Cappagh V Confey GAA18:30, Ref: Peter Farrell 

(Final), Venue: Two Mile House GAA Grounds, Two Mile House V Ellistown18:30, Ref: David Houlihan 

2020 U14 Football Division 5 Semi Final ET 2X10 Minutes if Required. 

(Semi Final), Venue: Celbridge, Celbridge V Moorefield18:30, Ref: John Cribbin 

2020 U12 Seanie Barber Division 6 Shield Semi Final ET 2X10 Minutes if Required. 

Venue: Kilcullen, Kilcullen V Celbridge18:30, Ref: Jack Doyle 

U17 Hurling Division 1 

Venue: EOCC, Naomh Mhuire V Naas18:45, Ref: TBC 

Venue: Celbridge, Celbridge V Maynooth18:45, Ref: Killian Jones 

U17 Hurling Division 2 

Venue: TBC, Broadford V St Brendans18:45, Ref: P.j. Cummins 

Venue: Blessington, Western Gaels V Coill Dubh18:45, Ref: TBC 

U17 Hurling Division 3 

Venue: Cappagh, Cappagh V St. Columbas18:45, Ref: Thomas Smyth 

Venue: Two Mile House GAA Grounds, Two Mile House V St. Laurence’s GAA18:45, Ref: Dermot Clancy 

 

Wednesday 9th June 

U15 Hurling Division 1 

Venue: Ardclough, Ardclough V St cocas 18:45, Ref: Dermot Clancy 

Venue: Conneff Park, Clane V Naas18:45, Ref: Conor Daly 

U15 Hurling Division 2 Group A 

Venue: Naas, Naas V Broadford18:45, Ref: Brian Kearney 

Venue: Celbridge, Celbridge V St. Laurence’s GAA18:45, Ref: Patrick Moore 

U15 Hurling Division 2 Group B 

Venue: EOCC Donore, Éire Óg Corra Choill V Coill Dubh18:45, Ref: David Coady 

Venue: Moorefield, Moorefield V Leixlip18:45, Ref: Niall Colgan 

U15 Hurling Division 3 Group A 

Venue: Sallins, Sallins V Confey GAA18:45, Ref: John Mc Loughlin 

U15 Hurling Division 3 Group B 

Venue: Sarsfields GAA Club, Sarsfields V Kilcock Hurling Club18:45, Ref: Jimmy Heavey 

Venue: Two Mile House GAA Grounds, Two Mile House V Kill18:45, Ref: Owen Murphy 

 

Thursday 10th June 

U12 Football Division 1 

Venue: Castledermot, Castledermot V Moorefield18:45, Ref: Barry Moore 

Venue: Naas, Naas V Sarsfields18:45, Ref: Paul Donnelly 

Venue: Maynooth, Maynooth V Clane18:45, Ref: John Cribbin 

U12 Football Division 2 

Venue: Kill, Kill V Kilcullen18:45, Ref: Liam Whelan 

Venue: St Laurence’s, St. Laurence’s GAA V Kilcock18:45, Ref: Kieran Harris 

Venue: Balyna, Balyna V Celbridge18:45, Ref: Michael Malone 

U12 Football Division 3 Group A 

Venue: Round Towers GFC, Round Towers GAA Club Kildare Town V Athy18:45, Ref: Paraic Mc Givern 

Venue: Suncroft GFC, Suncroft GFC V Moorefield18:45, Ref: Damien Whelan 

U12 Football Division 3 Group B 

Venue: Sallins, Sallins V Two Mile House18:45, Ref: James Callan 

Venue: Leixlip, Leixlip V Clane18:45, Ref: P.j. Cummins 

U12 Football Division 3 Group C 

Venue: Naas, Naas V Sarsfields18:45, Ref: Anthony Herbert 

Venue: Miltown, Miltown V Raheens18:45, Ref: Keenan Jacob 

U12 Football Division 4 Group A 

Venue: St Kevin’s, St Kevin’s V Rathangan18:45, Ref: Sham Moran 

Venue: Paddy Martin Memorial Park , Ellistown V Eadestown18:45,  Ref: John Knight 

U12 Football Division 4 Group B 

Venue: Sean Tierney Park, Allenwood GFC V St Edwards18:45, Ref: Thomas Smyth 

Venue: Ballymore Eustace, Ballymore Eustace V Carbury18:45, Ref: TBC 

U12 Football Division 5 Group A 

Venue: St Edwards, St Edwards V Kilcock18:45, Ref: Patrick Moore 

Venue: St. Farnans Park, Caragh V Confey GAA18:45, Ref: John Mc Loughlin 

U12 Football Division 5 Group B 

Venue: Naas, Naas V Sarsfields18:45, Ref: Jack Doyle 

Venue: Robertstown, Robertstown V Allenwood GFC18:45, Ref: Donnacha Dowling 

 U12 Football Division 6 Group A 

Venue: Castlemitchell GFC, Castlemitchell V Moorefield18:45, Ref: Fran Bolger 

Venue: Rheban, Rheban V Ballykelly18:45, Ref: David Houlihan 

U12 Football Division 6 Group B 

Venue: Ballyteague, Ballyteague V Celbridge18:45, Ref: Thomas Colgan 

Venue: Sallins, Sallins V Kill18:45, Ref: Ken Doyle 

2020 U14 Hurling Division 3 Shield Final – ET 2X10 Minutes if Required. 

Venue: Confey, Confey GAA V Sarsfields18:30, Ref: Tim O Sullivan 

 

Friday 11th June 

2020 U12 Seanie Barber Division 1 Shield Final ET 2X10 Minutes if Required. 

Venue: Clane, Clane V Maynooth/Naas 18.30, Ref: TBC 

2020 U12 Seanie Barber Division 2 Shield Final ET 2X10 Minutes if Required. 

Venue TBC; Celbridge/Moorefield V Kilcock/Sallins 18.30, Ref: TBC 

2020 U12 Seanie Barber Division 5 Shield Final Group B ET 2X10 Minutes if Required. 

Venue Ballyteague; Ballyteague V Confey/Sallins 18.30, Ref: TBC 

2020 U12 Seanie Barber Division 6 ET 2X10 Minutes if Required. 

(Final) Venue TBC; Moorefield/Naas V Robertstown/Clane 18.30, Ref: TBC 

(Shield Final) Venue: Sarsfields, Sarsfields V Kilcullen/Celbridge 18.30, Ref: TBC 

2020 U14 Football Division 1 ET 2X10 Minutes if Required. 

(Final) Venue: Clane, Clane V Sarsfields/Moorefield 18.30, Ref: TBC 

(Shield Final): Venue: St Laurences, St Laurences V Maynooth/Naas 18.30 Ref: TBC 

2020 U14 Football Division 5 Final ET 2X10 Minutes if Required. 

Venue: Sarsfields, Sarsfields V Celbridge/Moorefield 18.30, Ref: TBC 

 2020 U16 Football Division 3 Final- ET 2X10 Minutes if Required. 

Venue: TBC, Fr.Prendegast Gaels V Miltown18:30,  Ref: Stephen Foley 

U17 Football Division 1 

Venue: Sarsfields GAA Club, Sarsfields V Maynooth19:45, Ref: Paddy Mc Dermott Note Change of Time 

Venue: Raheens, Raheens V Naas18:45, Ref: Owen Murphy 

U17 Football Division 2 

Venue: St Laurence’s, St. Laurence’s GAA V Athy18:45, Ref: Henry Barrett 

Venue: Leixlip, Leixlip V Kilcock18:45, Ref: Paul Donnelly 

Venue: Round Towers GFC, Round Towers GAA Club Kildare Town V Eadestown18:45, Ref: Alan Lagrue 

U17 Football Division 3A 

Venue: Castlemitchell GFC, Castlemitchell V Fr.Prendegast Gaels18:45,  Ref: Ken Doyle 

Venue: Rathangan, Rathangan V O’Tooles18:45, Ref: Alan Smullen 

U17 Football Division 3B 

Venue: TBC, Newtown Gaels V Carbury18:45, Ref: Thomas Colgan 

Venue: Conneff Park, Clane V Miltown18:45, Ref: Anthony Herbert 

U17 Football Division 4 

Venue: Confey, Confey GAA V Abbey Rangers18:45, Ref: Michael Malone 

Venue: Aylmer Gaels, Aylmer Gaels V Sallins18:45, Ref: Thomas Smyth 

Venue: Oliver Plunkett’s, Oliver Plunkett’s V Kill18:45, Ref: Damien Whelan 

U17 Football Division 5A 

Venue: St Edwards, St Edwards V Athgarvan18:45, Ref: James Callan 

Venue: St Kevin’s, St Kevin’s V Suncroft GFC18:45, Ref: Sham Moran 

U17 Football Division 5B 

Venue: Cappagh, Cappagh V Celbridge18:45, Ref: John Cribbin 

Venue: Sarsfields GAA Club, Sarsfields V Maynooth19:45, Ref: John Knight Note Change of Time 

 

Sunday 13th June 

 U13 Hurling Division 1 

Venue: Ardclough, Ardclough V Éire Óg Corra Choill10:30, Ref: Patrick Moore 

Venue: Conneff Park, Clane V Naas10:30, Ref: Anthony Herbert 

Venue: Maynooth, Maynooth V Sallins10:30, Ref: Tim O Sullivan 

 U13 Hurling Division 2 

Venue: Coill Dubh, Coill Dubh V Moorefield10:30, Ref: Dermot Clancy 

Venue: TBC, St cocas V Leixlip10:30, Ref: Eamonn Kelly 

Venue: Sarsfields GAA Club, Sarsfields V Celbridge10:30, Ref: Owen Murphy 

 U13 Hurling Division 3 Group A 

Venue: Confey, Confey GAA V St. Laurence’s GAA10:30, Ref: John Mc Loughlin 

Venue: Maynooth, Maynooth V Kilcullen10:30, Ref: TBC 

 U13 Hurling Division 3 Group B 

Venue: TBC, Broadford V Kill10:30, Ref: Thomas Smyth 

Venue: Celbridge, Celbridge V South Kildare Hurling10:30, Ref: Paul Donnelly 

Share post: