June 7th, 2021

Monday 7th June 

 
2020 U16 Football Division 3 FinalET 2X10 Minutes if Required. 
Venue: Monasterevin, Fr.Prendegast Gaels V Miltown18:30,  Ref: Stephen Foley Note Change of Date 
2020 U12 Seanie Barber Division 1 ET 2X10 Minutes if Required
(Shield Semi Final), Venue: Maynooth, Maynooth V Naas18:30, Ref: Michael Malone 
(Final), Venue: Kilcullen, Kilcullen V Sarsfields18:30, Ref: Jack O Connell  
2020 U12 Seanie Barber Division 2 ET 2X10 Minutes if Required. 
(Shied semi Final), Venue: Sallins, Sallins V Kilcock18:30, Ref: Ken Doyle  
(Shied semi Final), Venue: Celbridge, Celbridge V Moorefield18:30, Ref: TBC 
(Final), Venue: Kill, Kill V Naas18:30, Ref: P.j. Cummins 
2020 U12 Seanie Barber Division 3 ET 2X10 Minutes if Required. 
(Shield Final), Venue: St Laurence’s, St. Laurence’s GAA V Two Mile House18:30, Ref: Barry Moore 
(Final), Venue: Round Towers GFC, Round Towers GAA Club Kildare Town V Leixlip18:30, Ref: john enright  
2020 U12 Seanie Barber Division 4 ET 2X10 Minutes if Required. 
(Shield Final), Venue: St Kevin’s, St Kevin’s V Caragh18:30, Ref: Peter Farrell  
(Final), Venue: Paddy Martin Memorial Park, Ellistown V Rathangan18:30, Ref: Eoghan Fitzpatrick  
2020 U12 Seanie Barber Division 6 Semi Finals ET 2X10 Minutes if Required. 
Venue: Robertstown, Robertstown V Clane18:30, Ref: James Callan 
Venue: Moorefield, Moorefield V Naas18:30, Ref: Fintan Barrett 
 

Tuesday 8th June 

 
2020 U14 Football Division 1 ET 2X10 Minutes if Required. 
(Shied semi Final), Venue: Maynooth, Maynooth V Naas18:30, Ref: Michael Malone 
(Semi Final), Venue: Sarsfields GAA Club, Sarsfields V Moorefield18:30, Ref: Alan Archbold 
 
2020 U14 Football Division 2 ET 2X10 Minutes if Required. 
(Shield Final), Venue: Carbury, Carbury V Castlemitchell18:30, Ref: Alan Smullen 
(Final), Venue: Leixlip, Leixlip V Athy18:30, Ref: Fergus Devereux 
 
2020 U14 Football Division 3 ET 2X10 Minutes if Required. 
(Shied Final), Venue: Rathangan, Rathangan V Abbey Rangers18:30, Ref: Ken Doyle 
(Final), Venue: Eadestown, Eadestown V Aylmer Gaels18:30, Ref: Frank Delaney 
 2020 U14 Football Division 4A ET 2X10 Minutes if Required. 
(Shied Final), Venue: Naas, Naas V Castledermot18:30, Ref: Anthony Herbert 
(Final), Venue: St Edwards, St Edwards V Maynooth18:30, Ref: Sham Moran 
2020 U14 Football Division 4B ET 2X10 Minutes if Required. 
(Shied Final), Venue: Cappagh, Cappagh V Confey GAA18:30, Ref: Peter Farrell 
(Final), Venue: Two Mile House GAA Grounds, Two Mile House V Ellistown18:30, Ref: David Houlihan 
 2020 U14 Football Division 5 Semi Final ET 2X10 Minutes if Required. 
(Semi Final), Venue: Celbridge, Celbridge V Moorefield18:30, Ref: John Cribbin 
2020 U12 Seanie Barber Division 6 Shield Semi Final ET 2X10 Minutes if Required. 
Venue: Kilcullen, Kilcullen V Celbridge18:30, Ref: Jack Doyle 
 U17 Hurling Division 1 
Venue: EOCC, Naomh Mhuire V Naas18:45, Ref: Brian Kearney 
Venue: Celbridge, Celbridge V Maynooth18:45, Ref: Killian Jones 
U17 Hurling Division 2 
Venue: TBC, Broadford V St Brendans18:45, Ref: P.j. Cummins 
Venue: Blessington, Western Gaels V Coill Dubh18:45, Ref: Matty Redmond  
U17 Hurling Division 3 
Venue: Cappagh, Cappagh V St. Columbas 20:00, Ref: Thomas Smyth Note Change of time 
Venue: Two Mile House GAA Grounds, Two Mile House V St. Laurence’s GAA18:45, Ref: TBC 
 

Wednesday 9th June 

 
U15 Hurling Division 1 
Venue: Ardclough, Ardclough V St cocas 18:45, Ref: Dermot Clancy 
Venue: Conneff Park, Clane V Naas18:45, Ref: Conor Daly 
U15 Hurling Division 2 Group A 
Venue: Naas, Naas V Broadford18:45, Ref: Brian Kearney 
Venue: Celbridge, Celbridge V St. Laurence’s GAA18:45, Ref: Patrick Moore 
U15 Hurling Division 2 Group B 
Venue: EOCC Donore, Éire Óg Corra Choill V Coill Dubh18:45, Ref: David Coady 
Venue: Moorefield, Moorefield V Leixlip18:45, Ref: Niall Colgan 
U15 Hurling Division 3 Group A 
Venue: Sallins, Sallins V Confey GAA18:45, Ref: John Mc Loughlin 
U15 Hurling Division 3 Group B 
Venue: Sarsfields GAA Club, Sarsfields V Kilcock Hurling Club18:45, Ref: Jimmy Heavey 
Venue: Two Mile House GAA Grounds, Two Mile House V Kill18:45, Ref: Owen Murphy 
 

Thursday 10th June 

 
U12 Football Division 1 
Venue: Castledermot, Castledermot V Moorefield18:45, Ref: Barry Moore 
Venue: Naas, Naas V Sarsfields18:45, Ref: Paul Donnelly 
Venue: Maynooth, Maynooth V Clane18:45, Ref: John Cribbin Jack O’Connell  
U12 Football Division 2 
Venue: Kill, Kill V Kilcullen18:45, Ref: Liam Herbert 
Venue: St Laurence’s, St. Laurence’s GAA V Kilcock18:45, Ref: Kieran Harris 
Venue: Balyna, Balyna V Celbridge18:45, Ref: Michael Malone 
U12 Football Division 3 Group A 
Venue: Round Towers GFC, Round Towers GAA Club Kildare Town V Athy18:45, Ref: Paraic Mc Givern 
Venue: Suncroft GFC, Suncroft GFC V Moorefield18:45, Ref: Damien Whelan 
U12 Football Division 3 Group B 
Venue: Sallins, Sallins V Two Mile House18:45, Ref: James Callan 
Venue: Leixlip, Leixlip V Clane18:45, Ref: P.j. Cummins 
U12 Football Division 3 Group C 
Venue: Naas, Naas V Sarsfields18:45, Ref: Anthony Herbert 
Venue: Miltown, Miltown V Raheens18:45, Ref: Keenan Jacob  
U12 Football Division 4 Group A 
Venue: St Kevin’s, St Kevin’s V Rathangan18:45, Ref: Sham Moran 
Venue: Paddy Martin Memorial Park , Ellistown V Eadestown18:45,  Ref: TBC 
U12 Football Division 4 Group B 
Venue: Sean Tierney Park, Allenwood GFC V St Edwards18:45, Ref: TBC 
Venue: Ballymore Eustace, Ballymore Eustace V Carbury18:45, Ref: TBC  
U12 Football Division 5 Group A 
Venue: St Edwards, St Edwards V Kilcock18:45, Ref: Patrick Moore 
Venue: St. Farnans Park, Caragh V Confey GAA18:45, Ref: John Mc Loughlin 
U12 Football Division 5 Group B 
Venue: Naas, Naas V Sarsfields18:45, Ref: Jack Doyle 
Venue: Robertstown, Robertstown V Allenwood GFC18:45, Ref: Donnacha Dowling 
U12 Football Division 6 Group A 
Venue: Castlemitchell GFC, Castlemitchell V Moorefield18:45, Ref: Fran Bolger 
Venue: Rheban, Rheban V Ballykelly18:45, Ref: David Houlihan 
U12 Football Division 6 Group B 
Venue: Ballyteague, Ballyteague V Celbridge18:45, Ref: Thomas Colgan 
Venue: Sallins, Sallins V Kill18:45, Ref: Ken Doyle 
Venue: Cappagh, Cappagh V Kildangan 18:45, Ref: TBC 
 
 

Friday 11th June 

 
2020 U12 Seanie Barber Division 1 Shield Final ET 2X10 Minutes if Required. 
Venue: Clane, Clane V Maynooth/Naas 18.30, Ref: TBC  
2020 U12 Seanie Barber Division 2 Shield Final ET 2X10 Minutes if Required. 
Venue TBC; Celbridge/Moorefield V Kilcock/Sallins 18.30, Ref: TBC 
2020 U12 Seanie Barber Division 5 Shield Final Group B ET 2X10 Minutes if Required. 
Venue Ballyteague; Ballyteague V Confey/Sallins 18.30, Ref: TBC  
2020 U12 Seanie Barber Division 6 ET 2X10 Minutes if Required. 
(Final) Venue TBC; Moorefield/Naas V Robertstown/Clane 18.30, Ref: TBC 
(Shield Final) Venue: Sarsfields, Sarsfields V Kilcullen/Celbridge 18.30, Ref: TBC 
2020 U14 Football Division 1 ET 2X10 Minutes if Required. 
(Final) Venue: Clane, Clane V Sarsfields/Moorefield 18.30, Ref: TBC 
(Shield Final): Venue: St Laurences, St Laurences V Maynooth/Naas 18.30 Ref: TBC 
2020 U14 Football Division 5 Final ET 2X10 Minutes if Required. 
Venue: Sarsfields, Sarsfields V Celbridge/Moorefield 18.30, Ref: TBC 
U17 Football Division 1 
Venue: Sarsfields GAA Club, Sarsfields V Maynooth19:45, Ref: Paddy Mc Dermott Note Change of Time 
Venue: Raheens, Raheens V Naas18:45, Ref: Owen Murphy 
U17 Football Division 2 
Venue: St Laurence’s, St. Laurence’s GAA V Athy18:45, Ref: Henry Barrett 
Venue: Leixlip, Leixlip V Kilcock18:45, Ref: Paul Donnelly 
Venue: Round Towers GFC, Round Towers GAA Club Kildare Town V Eadestown18:45, Ref: Alan Lagrue 
U17 Football Division 3A 
Venue: Castlemitchell GFC, Castlemitchell V Fr.Prendegast Gaels18:45,  Ref: Ken Doyle 
Venue: Rathangan, Rathangan V O’Tooles18:45, Ref: Alan Smullen 
U17 Football Division 3B 
Venue: TBC, Newtown Gaels V Carbury18:45, Ref: Thomas Colgan 
Venue: Conneff Park, Clane V Miltown18:45, Ref: Anthony Herbert 
U17 Football Division 4 
Venue: Confey, Confey GAA V Abbey Rangers18:45, Ref: Michael Malone 
Venue: Aylmer Gaels, Aylmer Gaels V Sallins18:45, Ref: Thomas Smyth 
Venue: Oliver Plunkett’s, Oliver Plunkett’s V Kill18:45, Ref: Damien Whelan 
U17 Football Division 5A 
Venue: St Edwards, St Edwards V Athgarvan18:45, Ref: James Callan 
Venue: St Kevin’s, St Kevin’s V Suncroft GFC18:45, Ref: Sham Moran 
U17 Football Division 5B 
Venue: Cappagh, Cappagh V Celbridge18:45, Ref: John Cribbin 
Venue: Sarsfields GAA Club, Sarsfields V Maynooth19:45, Ref: Frank Delaney Note Change of Time   
 

Sunday 13th June 

 
U13 Hurling Division 1 
Venue: Ardclough, Ardclough V Éire Óg Corra Choill10:30, Ref: TBC 
Venue: Conneff Park, Clane V Naas10:30, Ref: Anthony Herbert 
Venue: Maynooth, Maynooth V Sallins10:30, Ref: Tim O Sullivan 
U13 Hurling Division 2 
Venue: Coill Dubh, Coill Dubh V Moorefield10:30, Ref: Dermot Clancy 
Venue: TBC, St cocas V Leixlip10:30, Ref: TBC 
Venue: Sarsfields GAA Club, Sarsfields V Celbridge10:30, Ref: Owen Murphy 
U13 Hurling Division 3 Group A 
Venue: Confey, Confey GAA V St. Laurence’s GAA10:30, Ref: John Mc Loughlin 
Venue: Maynooth, Maynooth V Kilcullen10:30, Ref: TBC 
U13 Hurling Division 3 Group B 
Venue: TBC, Broadford V Kill10:30, Ref: TBC 
Venue: Celbridge, Celbridge V South Kildare Hurling10:30, Ref: Paul Donnelly 
2020 U14 Hurling Division 3 Shield Final – ET 2X10 Minutes if Required. 
Venue: Confey, Confey GAA V Sarsfields12:00, Ref: Tim O Sullivan 
 

Share post: